Ja som občan 2012.

Autor: Alexander Kernaševič | 20.1.2012 o 12:26 | (upravené 21.1.2012 o 21:20) Karma článku: 7,21 | Prečítané:  1228x

Som občan Slovenskej republiky a som absolútne nespokojný so systémom spravovania našej krajiny (partokracia - vláda strán, volebný systém, prístup verejnosti k verejnému majetku, verejným informáciam, kontrola nad verejným majetkom a pod.). Chcem sa spojiť s občanmi ako som ja a nájsť spoločnú odpoveď na otázku: Ako ďalej Slovensko?

 

Každý ďalší deň riadenia krajiny týmto systémom je ďalší deň urážania občianskeho ducha a zotročovania občianskeho života (neustále zadlžovanie, neschopnosť riešiť problémy, ktoré majú riešenie, nikdy nekončiace výhovorky (nenašla sa politická voľa) a osočovanie protistrán (to nie ja, to on), morálny hazard, hanebnosť, lži a manipulácia spoločnosti...

Chcem sa spojiť s občanmi ako som ja a nájsť občiansku odpoveď na to ako má vyzerať systém riadenia verejných vecí v 21. storočí (priama demokracia využívajúca ľuďom dostupné IT technológie?).

Toto je odkaz občana 2012 všetkým občanom dobrej vôle, statočného srdca, silnej viery a pevného odhodlania, nenechať budúcnosť nás a našich detí v rukách morálne aj technicky diskvalifikovaných ľudí (toto je rozsudok občianskeho ducha a nie je možné sa proti nemu odvolať).

Tu sa stretneme všetci rovní jeden druhému a odtiaľto začneme spoločne formulovať naše požiadavky a navrhovať architektúru nového systému riadenia a kontroly našej krajiny (bez ohľadu na voľby, ktoré by mali byť posledné voľby starého partokratického zriadenia).

My sme občania a my sme štát!

Kto je tiež občan 2012, môže sa pripojiť na: http://goo.gl/A0IMK

alebo si pozrite zoznam nás občanov 2012: http://goo.gl/RP5B7


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?