Ja som občan 2012.

Autor: Alexander Kernaševič | 20.1.2012 o 12:26 | (upravené 21.1.2012 o 21:20) Karma článku: 7,21 | Prečítané:  1231x

Som občan Slovenskej republiky a som absolútne nespokojný so systémom spravovania našej krajiny (partokracia - vláda strán, volebný systém, prístup verejnosti k verejnému majetku, verejným informáciam, kontrola nad verejným majetkom a pod.). Chcem sa spojiť s občanmi ako som ja a nájsť spoločnú odpoveď na otázku: Ako ďalej Slovensko?

 

Každý ďalší deň riadenia krajiny týmto systémom je ďalší deň urážania občianskeho ducha a zotročovania občianskeho života (neustále zadlžovanie, neschopnosť riešiť problémy, ktoré majú riešenie, nikdy nekončiace výhovorky (nenašla sa politická voľa) a osočovanie protistrán (to nie ja, to on), morálny hazard, hanebnosť, lži a manipulácia spoločnosti...

Chcem sa spojiť s občanmi ako som ja a nájsť občiansku odpoveď na to ako má vyzerať systém riadenia verejných vecí v 21. storočí (priama demokracia využívajúca ľuďom dostupné IT technológie?).

Toto je odkaz občana 2012 všetkým občanom dobrej vôle, statočného srdca, silnej viery a pevného odhodlania, nenechať budúcnosť nás a našich detí v rukách morálne aj technicky diskvalifikovaných ľudí (toto je rozsudok občianskeho ducha a nie je možné sa proti nemu odvolať).

Tu sa stretneme všetci rovní jeden druhému a odtiaľto začneme spoločne formulovať naše požiadavky a navrhovať architektúru nového systému riadenia a kontroly našej krajiny (bez ohľadu na voľby, ktoré by mali byť posledné voľby starého partokratického zriadenia).

My sme občania a my sme štát!

Kto je tiež občan 2012, môže sa pripojiť na: http://goo.gl/A0IMK

alebo si pozrite zoznam nás občanov 2012: http://goo.gl/RP5B7


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?